PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164472}
6,1 477
ocen
6,1 10 1 477
Piękna kurtyzana
powrót do forum filmu Piękna kurtyzana

Szczerze? Początkowo sceptycznie podchodziłam do tego filmu, miałam go sobie ściągnąć - nie ściągnęłam. Zamiast tego kupiłam go na Allegro - przypadkowo, żeby było weselej, ale...

Nie jestem wielką fanką Kareeny, ale tutaj mi się bardzo podobała, pasowała do tej roli. Film jest przede wszystkim inny, niż wszystkie, które widziałam do tej pory, w których grała ta pani. Kareena tutaj naprawdę fajnie zagrała. Może i fabuła nie powala, piosenki także nie są fenomenalne, ale po tym filmie można usiąść i pomyśleć - może się mylę, ale ten film daje do myślenia, do chwili wyciszenia się, refleksji.
A aktor Rahul Bose mnie zachwycił - jego styl jest czymś świeżym, niewinnym nawet bym określiła. Mam nadzieję, że trafię jeszcze na jakieś filmy z jego udziałem.
Film ma u mnie 8 i to bardzo mocne 8.

ocenił(a) film na 6
julCia69

Oglądałam ten film wiele lat temu, zapamiętałam z niego jedno słowo "Kurtyzana" to pozwoliło mi odnaleźć ten film ponownie, ale może to się wydać dość dziwne. Nie zainteresował mnie tak jak za pierwszym razem. Wcześniej opowiadałam o nim moim znajomym i wydał im się prze uroczy i zawadiacki. A kiedy w końcu dziś go obejrzeliśmy razem usłyszałam "Nie tak to sobie wyobrażałem" rozumiem faceci i Bollywood możliwe, że nigdy to nie szło w parze. Ale nie wiedziałam, że będzie aż tak tragicznie.
Osobiście uważam, że ma w sobie jakoś aurę inności, kurtyzana nie należy do większości oswojonych, i przesłodzonych dziewczynek w ich kolorowych sukienkach. Ma cięty język, jest dobrą śmieciarą i wie, że życie nic nie daję za darmo. Jednak to sprawia, że patrzę na nią przez pryzmat samych plusów. Miałam małą przygodę z belly dance w jednym z clubów w Londynie.
Gdzie kobiety tańczą taniec brzucha w swoich pięknych sukniach z mocno podkreślonymi oczami a dla mężczyzn indyjskiego pochodzenia i tak widziane są w roli kurtyzan "tych czasów", tylko dlatego, że dla nich taki taniec z odkrytym brzuchem czy ramionami jest bardzo pobudzający erotycznie. Dlatego trochę Bollywood a rzeczywistość to chyba przesłodzenie ogólne panujących tam zasad. Dlatego gdyby patrzeć na ten film z ich punktu widzenia, to pewnie wywołał jakieś kontrowersje i była naprawdę śmieszny. Bo gdzie kobieta takiej niskiej rangi jak kurtyzana rozmawiała by w taki sposób z bogatym biznesmenem. Nie do pomyślenia te znieważenia ;)

TrefnaPanna

Ten film to romantyczna opowiec o mrocznej stronie ludzkości, o tym co zdaje się widzowie nie chcą wiedzieć, znać, doświadczać. Piekło ulicznych metropolii.

julCia69

Jest kameralny. Równie dobrze można przenieść jego fabułę na deski teatru. W piękny sposób wydobyto prawdę również o dobrze w człowieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones