PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127613}

Czasem słońce, czasem deszcz

Kabhi Khushi Kabhie Gham...
6,9 47 199
ocen
6,9 10 1 47199
6,2 11
ocen krytyków
Czasem słońce, czasem deszcz
powrót do forum filmu Czasem słońce, czasem deszcz

żałosny, żenujący, DNO, zrozumiem jedynie dzieci którym takie filmy sie podobają bo jest dużo świecidełek i kiczu,
dorosłych nie jestem w stanie wytłumaczyć.

ocenił(a) film na 10
Ines82

A mnie sie bardzo podoba ten film. Jest baśniowy i przytym EMOCJE -raz płakałam a za chwile śmiałam się. Jedyne co było przesadne to może czas trwania ;D Ja nie widze nic złego w świecidełkach - taka jest indyjska kultura i to jest piękne. Przez długi czas przypominało mi się wszystkoco działo sie w tym filmie, do tego ta muzyka..Baśń! A nie jakies pindy za biurkiem w biurze ;)

użytkownik usunięty
ambershine

Dobrze, jest kiczowaty, nikt nie zaprzecza, ale jest też:
1. bardzo pozytywny
2. wspaniały muzycznie
3. zabawny

Nie jest gorszy od glutów w rodzaju 'Mamma mia'. Zresztą to musical, więc nie spodziewałabym się głębi filozoficznej.

użytkownik usunięty

Masali ogólnie ma bawić, a nie mieć glebie...
To filmy czysto rozrywkowe...

Ines82

Są miliony styli, nie każdy musi się każdemu podobać, ale zarzucanie bollywoodzkiemu musicalowi kiczu to jak zarzucanie komedii, że jest śmieszna.
Nie planuję się tłumaczyć czemu i tym bardziej nie chcę, żeby ktoś tłumaczył mnie. Na filmie śmiałem się i wzruszałem jak koleżanka wyżej, niespecjalnie myśląc o tym, czy fabuła ma sens, bo wiadomo było od początku, że nie ma. Swoją drogą zastanawiam się jakim cudem wysiedziałaś 3,5 godziny skoro nie trawisz "takich" filmów - bo chyba nie po to, żeby nam napisać, że jest żałosny?

użytkownik usunięty
Howler

Teraz ludzie tak są zakopani w stereotypach, ze nie dostrzegają, iż Bollywood może być fajny, szczególnie jak podchodzą do filmu z uprzedzeniami typu "Bo kolega mi powiedział...". Kazdy z nas ma wolna wole, może polubić nawet twórczość Edwarda Davisa Wooda Jr.... on dopiero miał fabuły z sensem...

ocenił(a) film na 7

Ines82, nie musisz rozumieć. To chyba przekracza twoje możliwości. ;D

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_

Nie ma to jak trafna, cieta riposta:P Tak powinno być...

Jedyne co mi się w tym filmie nie podobało to jego długość. Choć w sumie oglądałem to po Sylwestrze więc moja zdolność oceny filmu mogła być naciągana...

użytkownik usunięty
latios

Jak to Bollywood :) trzeba opowiedzieć historie więcej niz 2 h :)

ocenił(a) film na 10

2 film bollywood jaki obejrzałam i podobał mi sie, taniec.. humor fabuła.. też w sumie takie życiowe sprzeciwianie sie ojcu w indiach nie kończy sie dobrze ;]

użytkownik usunięty
lilly405

Ten film bardzo podobał się mojemu kotu - Kulczak śledził zawzięcie, co się dzieje na ekranie;), bo kolorowo i muzyka gra, czegóż chcieć więcej ?

To są baśniowe historie miłosne. Nie mają być wybitnie głębokie. Przyjemniej mi się ogląda taki KKKG, niż nasze rodzime Tylko Mnie Kochaj, pozujące na głębię filozoficzną.

ocenił(a) film na 8

"To są baśniowe historie miłosne. Nie mają być wybitnie głębokie."
Czepnę się, czepnę :P Nie wiem czy streściłaś w tym zdaniu cały Bollywood, czy miałaś na myśli głównie 'Czasem słońce...' ale to nieprawda. Tak, wiele z nich opiera się na konwencji baśniowej, i wiele z nich bazuje na miłości (z tym że też niekoniecznie miłości dwojga zakochanych, może być też miłość rodzicielska (bo to chyba jest główny wątek w K3G), czy miłości do ojczyzny). Ale są też takie które z miłością nic wspólnego nie mają, ale mniejsza o to. Nawet jeśli film traktuje o tej wspomnianej miłości, zawiera w sobie masę złotych tekstów, głębokich cytatów, z których możemy czerpać i w naszym życiu. Często są to filmy moralizatorskie, z ponadczasowym przesłaniem.

użytkownik usunięty
Ines82

O Boże, nie jesteś sama;) najgorsza szmira, jaką zmuszona (;p) zostałam obejrzeć. Mojemu zażenowaniu i zdziwieniu nie było końca, choć nie mogę być obiektywna, gdyż w połowie filmu zasnęłam. Jeden z miliona bubli wyprodukowanych w Bolly-, nadmiernie wypromowany, bazujący na najpłytszych emocjach.

ocenił(a) film na 8
Ines82

Zupełnie się z tobą nie zgadzam! Te filmy są świetne. W końcu jakieś oderwanie od masy przemocy. Jaki film z Hollywood nie włączysz jeden z drugim albo się bije albo rucha! A tu spokój i dużo dobrej muzyki

użytkownik usunięty
mina82

za dużo muzyki... i tańca... dlatego zrezygnowałem z tego typu kina.... to nie dla mnie

ocenił(a) film na 10
Ines82

Piękny film .

ocenił(a) film na 10
kajolisrk

też uwazam ze piekny, dobry film to taki w którym można się pośmiać i popłakać. Dokładnie tak jak w tytule!
a przy tym jeszcze tyle pieknych kolorow ;) super,
wole to niz amerykanskie pseudo komedio - romantyzmy ktorych nie cierpie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones