PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127613}

Czasem słońce, czasem deszcz

Kabhi Khushi Kabhie Gham...
6,9 47 199
ocen
6,9 10 1 47199
6,2 11
ocen krytyków
Czasem słońce, czasem deszcz
powrót do forum filmu Czasem słońce, czasem deszcz

w scenie pogrzebu ojca Anjali, Rahul podchodzi do niej i kładzie jej rece na głowie, czy to oznacza oswiadczyny ? I jeszcze w tej scenie przeplatają się ujecia jakiegoś obrzadku mam to rozumieć jako ślub w tajemnicy przed rodzicami Rahula, prawda? Czy to jest możliwe w tekiej tradycji?

f_anka

Te sceny to jest pokazany ślub Anjali z Rahulem... w tajemnicy przed jego rodzicami. Ale nie wiem o co Ci chodzi w tym pytaniu "Czy to jest możliwe w tekiej tradycji?"

ocenił(a) film na 8
Madleen

Dzięki za odpowiedz, myślałam że już nikt nie odpisze :) Chodzi mi o to: Czy młodzi ludzie mogą wziąć ślub w tajemnicy przed rodzicami,czyli bez ich pozwolenia, błogosławieństwa? Czy nie zabrania tego tradycja albo np. religia??

ocenił(a) film na 9
f_anka

Pewno zabrania religia,jeśli nie ma błogosławieństwa rodziców ..no ale jak zawsze miłość zwycięża!

Malina_86

Religia tego nie zabrania, inaczej nie dostaliby ślubu, poprostu dla nich rodzina to wartość największa, rodzice są dla dzieci niczym przewodnik, nauczyciel i nie należy im się sprzeciwiać.....w momencie zawarcia małżeństwa wbrew rodzicom, przestaje się należeć do rodziny.
Czyli ślub mogą wziąć ale nie mają po co wracać wtedy do domu.

Co do ręki na głowie - w wielu azjatyckich religiach mówi się, że dusza mieszka w głowie, dlatego nie należy pochopnie dotykać np dzieci, głaskać ich po głowie itd. robią to osoby blisko ze sobą związne jako oznaka szacunku i miłości - może o to chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones